A2

A2 je nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky.

Artmap

ArtMap je platforma pro současné umění, která v letošním roce slaví deset let své existence. 

Bylo nebylo

Spíše než žánr charakterizuje nakladatelství poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. 

Edice PAF

Edice PAFí řady Přehlídky filmové animace a současného umění, jež se soustředí na odborné sborníky, překladové monografie nebo na autorské knihy s odbornými texty.

Eva Jaroňová

Eva Jaroňová pochází z Valašska. Vystudovala učitelství výtvarné výchovy na PdF UP v Olomouci a Fakultu výtvarných umění v Brně. Věnuje se především ilustraci, malbě a hudbě a v poslední...

Formace

Formace je značka vytvářející prostor pro nápady a myšlenky.

Fotograf

Časopis Fotograf vychází v periodicitě jednou za půl roku jako souhrnná tematicky koncipovaná publikace o 120 stranách.

Galerie Na shledanou

Galerie Na shledanou sídlí v nikdy nezprovozněné smuteční síni na hřbitově Malsička v jihočeské Volyni. Smuteční noviny galerie vycházejí jako občasník a jejich tématem je průsečík výtvarného umění, architektury a...

Hnutí DUHA – Sedmá generace

Sedmá generace (7.G) je environmentální popularizační časopis, který se zaměřuje na alternativy v životním stylu, ekonomice, školství, zemědělství, kultuře.

Jaroslav Irovský

Nezávislý spisovatel a básník, díky svému osobitému stylu psaní literárně oceněný Městskou knihovnou v Praze zařazením na seznam pozoruhodně píšících českých spisovatelů, „jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto“,...

Kateřina Váňová

Ilustrátorka, milovnice mytologie a starých příběhů. Za poslední dva roky vytvořila dvě autorské knihy, jejichž základem je poctivé řemeslné zpracování a autentické akvarelové malby.

Knihář

Knihář tvoří Kniholky Anna, Kateřina a Vlaďka. Knihář, záznamník osobních prožitků s knihami, je jejich vlajkový produkt. Je to chytrý designový kousek.

LABYRINT – RAKETA

Dětský časopis RAKETA, který vydává spolek RAKETA dětem ve spolupráci s nakladatelstvím LABYRINT, nabízí inteligentní a zábavnou alternativu ke klasickým komerčním dětským časopisům, jež dětský čtenář může na českém trhu...

Makekaky

Makekaky se vrátila z Polska. Už má trochu času, tak dělá další recyklované deníčky.

Meander

Meander vydává nezaměnitelné umělecké knihy pro děti, dětské knihy pro dospělé a komiksy pro všechny, autorů českých i zahraničních, začínajících i těch legendárních, od Havla přes Magora, Brabence a Wernische...

Města – hrací karty

Autory projektu lákala představa, jak by města mohla vypadat, kdybychom je nevnímali pouze jako název, jako soubor budov, ulic, obyvatel nebo jako plán či mapu.

No Ordinary Heroes

No Ordinary Heroes je knihkupectví přinášející výběr toho nejzajímavějšího ze současného komiksu, ilustrace a dětské knihy. Nabídka je zaměřena na všechny čtenáře s otevřenou myslí vůči novým vypravěčským přístupům i...

Nýbrž

Nýbrž je seskupení ústeckých ilustrátorů (Barbora Kicovová, Jakub Hrdlička, Barbora Páníková, Magdaléna Gurská, Monika Doležalová a Adéla Bierbaumer), které se pravidelně účastní českých i zahraničních zinfestů.

PageFive

Knihkupectví a nakladatelství specializující se na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme posedlí papírem, knihami a různými formami vizuální kultury.

Papyrus

Papyrus Bohemia s.r.o. je přední velkoobchod papírem, obalovými materiály a materiály pro vizuální komunikaci působící na českém a slovenském trhu.

pine and poppy

Pine and poppy (dříve Prokrasstive) je bielefeldské přátelství plné umění, ilustrací, pošťuchování a veganské sýrové omáčky.

POONBOOK

Ondřej Pospíšil je designér s duší front-end developera, který tvoří webovou grafiku. Drží se osvědčených řešení a nevymýšlí znovu kolo. Využívá svých přesahů jak do UX, tak do kódování, snaží...

Revue Pandora

Umělecká revue Pandora je literární a výtvarnou revuí knižního formátu, vydávaná dvakrát ročně publikuje současnou českou i překladovou literaturu, recenze, texty o výtvarném umění, fotografii i hudbě.

ROE

ROE je mininakladatelství, animační ateliér a textilní dílna v jednom. V autorských knížkách, sešitech a doplňcích se všechny tyto disciplíny prolínají.

Take take take

Nakladatelství, grafické studio, typograf, ilustrátor, tvůrci sítotiskových plakátů a knihkupectví.

TLTRPreß

TLTRPreß je berlínské nakladatelství, které v roce 2011 založil český umělec a nakladatel Martin Kohout jako prostor pro kolektivní publikace kombinující několik literárních žánrů v jediném svazku.

TULIPALO

Pod názvem TULIPALO (finsky oheň) se skrývá ilustrátorská identita výtvarné umělkyně Kateřiny Dobroslavy Drahošové, jejíž nejoblíbenější technikou vyprávění křehkých osobních příběhů je kresba.

Vítek Kovář

Absolvent Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni se zaměřením na komiksový obor.