A2

A2 je nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky. Vychází každou druhou středu a má 32 stran novinového formátu.Svým obsahem i...

Angry Albatros

Angry Albatros je profesionální ilustrátorka, která se věnuje především užité ilustraci (obálky časopisů, dětských knih a her). Její tvorba je specifická výraznou linkou a kombinováním analogových a digitálních médií.

Art & Antiques

Art & Antiques je časopis s patnáctiletou tradicí, ojediněle kombinující uměleckou současnost s dějinami umění, design s řemeslem a starožitnosti s architekturou. WEB

ArtMap

ArtMap se zaměřuje na vydávání a podporu uměleckých knih, původních textů současných českých umělců, doposud nezpracovaných témat z oblasti umění a aktuálních textů o vizuální kultuře. Svou vydavatelskou činností chce...

BlackCircles&co

BlackCircles&co (Markéta Černá) představí autorskou tvorbu dvaadvacetileté holky z Prahy, která ve svých ilustracích nejvíce pracuje s tužkou a fixem.

Bylo nebylo

Bylo nebylo vydává knihy pro děti i dospělé, vždy pečlivě upravené, zpravidla ručně dokončované. V jejich nabídce najdete i reprinty autorských knih a menší i větší autorské grafiky.

Centrala

Nakladatelství Centrala vzniklo v roce 2007 v Polsku a od roku 2014 působí také ve Velké Británii. Od podzimu 2017 začíná vydávat komiksy a obrázkové knihy i v Česku.

Cut+Bind

Iveta Krajčírová je grafická designérka, která ve svém volném čase vytvořila značku Cut+Bind, studio zaměřené na ručně šité vazby bloků, sešitů a zápisníků s minimalistickým designem.

Deset deka dekadence

Kreativní diverze ze šuplat tvůrců a přátel grafického studia Breisky. Kabinet kuriozit a podvratných parafernálií oddaných minimalistické typografii s důrazem na neobvyklá spojení témat, materiálů i médií.

Dynastie

Malé rodinné nakladatelství vydávající ojedinělé tituly nejen pro děti. Knihy s přesahem, pro všechny, bez rozdílů.

Edice PAF

Nakladatelství kurátorské platformy PAF se soustředí na odborné sborníky, překladové monografie nebo autorské knihy s  odbornými texty.

Fake Fake Fake

Dceřiná společnost nakladatelství Take Take Take. Založena roku 2019 ilustrátorem Jindřichem Janíčkem, aby si mohl vydávat vlastní komiksy a kreslené reportáže.

Gigil

Gigil je malé papírnictví tří ilustrátorek a kamarádek. V jejich sortimentu jsou hlavně pohledy, malé ilustrace, plakáty a drobnosti, které přinesou víc gigil* momentů do vašeho života. 

graficke-papiry.cz

„Věříme papíru!“   Grafická, tiskařská a knihařská dílna s vkusem a odhodláním pro zdánlivě nerealizovatelné. Šije, lisuje, tiskne, řeže, lepí, váže – a to vše  s láskou k papíru. Kromě...

Hnutí DUHA – Sedmá generace

Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

jakost

Nakladatelství jakost vydává non-fiction knížky pro děti a mládež. O věcech kolem nás a v nás, nad a pod námi.

Knihář

Knihář je moderní čtenářský deník, který vznikl jako autorský projekt olomouckých Kniholek Vlaďky, Káti a Aninky. Je spojením osobního deníku a poznámek z knih, na které nechcete zapomenout.

Knihařka

Kateřina Mestická alias Knihařka se před lety začala coby samouk učit knihařské řemeslo a objevovala jeho krásu. Na blogu a sociálních sítích dokumentuje svůj postup a sdílí nadšení i zádrhele...

Knihařský ateliér Pírko

Pírko je knihařský ateliér, který poskytuje nejen běžné knihařské služby, ale věnuje se i zakázkové výrobě knih (v malém nákladu), skicářů a balicích papírů.

Low-cost za každou cenu

Balkánský poloostrov a západní Evropa. V žádném případě se nejedná o promyšlené a pečlivě naplánované výlety. Naše dodávka se ubírá vpřed na základě rámcového plánu, ale co bude zítra nebo...

Meander

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů.

Muzeum umění Olomouc

Vydavatelská činnost Muzea umění Olomouc systematicky navazuje na jeho činnost výstavní. Odborné publikace a katalogy výstav se tedy věnují jak umění modernímu (prezentovanému v Muzeu moderního umění), tak umění starému...

Nat Sleepwalker

Natálie „Sleepwalker“ Březinová se zaměřuje především na digitální ilustraci, přesto miluje vůni a strukturu papíru. Své obrázky nabízí ve formě pohledů, printů, nálepek a mnoha dalšího.

Nová beseda

Nová beseda je nezávislé nakladatelství, které podporuje objevné autory, autorky a zvídavé čtenářky a čtenáře. Spojuje odborníky a odbornice z humanitních, společenských a technických věd.

OP&K

OP&K je ilustrátorská a designérská dvojice (Pavla Šnajdarová a Ondřej Mladý). Baví je projekty, ve kterých ilustrace přesahuje do jiných oborů a v nichž je třeba se zabývat například specifickými...

Ouklejky

Ouklejka je drobná hejnová rybka českých řek. Toto malé nakladatelství se jí podobá, je osobitým a hravým hejnem knižních drobností. 

Panoply – oslavy z papíru

Panoply je mladé české papírnictví. Navrhuje a vytváří autorské ozdoby pro svatby, oslavy, ale i k ozvláštnění všedního dne. Jejich papírové objekty zabydlí a zútulní prostor a pomohou dotvořit jedinečnou...

Panpevnesklo

Panpevnesklo (Petr Sychra) přináší do vymezeného prostoru své fantaskní autorské motivy bohaté na snové přízraky, tajuplná stvoření a symbolistické výjevy aplikované například na plakáty, pohlednice či placky.

Papillon

Pod značkou Papillon vydává své autorské ilustrované knížky, pexesa, otáčivé obrázky, adventní kalendáře Markéta Kotková.

Papyrus

Papyrus Bohemia s.r.o. je přední velkoobchod papírem, obalovými materiály a materiály pro vizuální komunikaci působící na českém a slovenském trhu.

ROE

ROE je malé sítotiskové studio Lindy Retterové. Se základy v animaci a ilustraci se nyní věnuje experimentálnímu tisku. Použitím různých tiskových technik vznikají limitované textilní kolekce, ziny a doplňky. INSTAGRAM

Stellion

Stellion je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové. Vytváří především různorodé brože dle autorských kreseb, ale také grafiky, plakáty, ilustrace a papírenské výrobky. V poslední době je pro Stellion...

Talent Pro ART

Malé rodinné nakladatelství se zabývá vydáváním beletrie. Dává šanci i mladým začínajícím autorům, v menší míře poskytuje prostor i malířům.