A2

A2 je nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky. Vychází každou druhou středu a má 32 stran novinového formátu.

Angry Albatros

Katarina Kratochvílová / Angry Albatros je ilustrátorka, která  žije a tvoří v Praze. Absolvovala VOŠ Václava Hollara v oboru ilustrace. Tvoří především ve stylu magického realismu a fantasy.

ArtMap

Platforma pro současné umění ArtMap se mimo tištěné mapy a provozování informačního webového portálu v posledních letech zaměřuje na prodej umělecké literatury ve svých obchodech v Praze a Brně, vlastní...

Bylo nebylo

Nakladatelství Bylo nebylo vydává poezii, prózu, knihy pro děti, reprinty autorských knih. Často ručně dovazuje a vždycky dbá na celkovou úpravu svých knih. Nabízí také větší a menší grafiky.

Časopis Fotograf

Časopis Fotograf vychází v české i anglické mutaci již od roku 2002. Jeho cílem je informovat českou odbornou veřejnost o dění v oblasti fotografického umění ve světě i doma.

Dynastie

Rodinné nakladatelství Dynastie se zaměřuje na dětskou literaturu s cílem zaujmout nejen děti, ale i dospělé. Ilustrované knihy vydané v Dynastii vždy přináší dětem a dospělým něco navíc.

Edice PAF

Edice PAFí řady Přehlídky filmové animace a současného umění, jež se soustředí na odborné sborníky, překladové monografie nebo na autorské knihy s odbornými texty.

Fatcat press

Fatcat press je domácí sítotisková dílna Juliány Chomové a Matěje Smrkovského zaměřená na potisk textilu a papíru pro přátele i širší veřejnost.

Galerie Na shledanou

Galerie Na shledanou existuje v bývalé smuteční síni ve Volyni od roku 2010. V rámci rezidenčních pobytů tu umělci vytvářejí dočasná umělecká díla v socialistické smuteční síni či jejím okolí....

Gigil

Gigil je malé papírnictví tří ilustrátorek a kamarádek. V jejich sortimentu jsou hlavně pohledy, malé ilustrace, plakáty a drobnosti, které přinesou víc gigil* momentů do vašeho života. 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog vzniklo jako vydavatelství románů Martina Štefka, které mají různý žánrový rozsah – od hororu přes thriller a detektivku, prvky vědecké fikce a fantasy, akční žánr až po...

Hnutí DUHA – Sedmá generace

Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických, či obecně kulturních.

jakost

Nakladatelství jakost vydává non-fiction knížky pro děti a mládež. Knížky určené dětem, jejich rodičům, prarodičům a kamarádům. Knížky o věcech okolo nás, nad námi, pod námi, mezi námi a v...

Jaroslav Irovský

Představitel domácí nezávislé literární scény, textař legendární zlínské kapely Premier a jeden z nejvýraznějších současných olomouckých spisovatelů. 

Julie Černá

Julie – kreativní osoba, vytváří autorské publikace, komiksy, samolepky a printy, které by ráda prodávala

Knihář

Knihář je moderní čtenářský deník. Jeho inteligence se jmenuje 4PRO – 4 jednoduché otázky, díky kterým si knihu zapamatujete a posunete svůj život tam, kam chcete.

KudlaPress

KudlaPress aka Lukáš Parolek je nezávislé risografové nakladatelství autorských publikací, zinů a tisků, které se kromě vlastní produkce věnuje také tisku brožur, obalů na kazety a plakátů pro širší veřejnost.

LABYRINT – RAKETA

Dětský časopis RAKETA, který vydává spolek RAKETA dětem ve spolupráci s nakladatelstvím LABYRINT, nabízí inteligentní a zábavnou alternativu ke klasickým komerčním dětským časopisům, jež dětský čtenář může na českém trhu...

Limonádový Joe

Rodinné nakladatelství Jiřího Dědečka a Terezy Brdečkové vydává ilustrované knihy v několika edicích:  tvorba Jiřího Brdečky / vlastní beletrie a poezie / dětská literatura / filmová řada. 

Meander

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů.

Nakladatelství Ouklejky

Ouklejka je drobná hejnová rybka českých řek. Naše nakladatelství se jí podobá. Jsme malé nakladatelství vydávající především autorské knihy.

No Ordinary Heroes

No Ordinary Heroes je komiksové knihkupectví pro všechny malé i velké čtenáře, vítající nové vypravěčské přístupy i netradiční témata.

Nová beseda

Nová beseda je nezávislé nakladatelství, které podporuje objevné autory a zvídavé čtenáře. Spojuje odborníky z humanitních, společenských a technických věd.

OIKOYMENH

OIKOYMENH navazuje na tradici samizdatového vydávání filozofické a teologické literatury, která je spojena se jménem Ladislava Hejdánka.

p a p i d u

p a p i d u je malé studio papíru z Ostravy. Zpracovává odřezový, zbytkový, opuštěný a starý papír a kombinuje ho tak, aby vznikly prakticky využitelné sešity, záznamníky, bloky...

PAGEFIVE

Knihkupectví a nakladatelství specializující se na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme posedlí papírem, knihami a různými formami vizuální kultury.

Papyrus

Papyrus Bohemia s.r.o. je přední velkoobchod papírem, obalovými materiály a materiály pro vizuální komunikaci působící na českém a slovenském trhu.

PHOTOGETHER

Photogether jsou studenti a absolventi Ateliéru Reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací na UTB ve Zlíně.

PLAV – měsíčník pro světovou literaturu

Literární časopis, který publikuje především původní překlady beletrie a důraz klade na menší a méně překládané literatury a na jazykové oblasti, které nejsou dostatečně zastoupeny na českém knižním trhu.

Poketo

Poketo je malé autorské nakladatelství pro děti. Vydává malé knížky do kapsy. Jejich hlavními hrdiny jsou Matylda, Alois, Mai a Kvido, kteří spolu zažívají různá dobrodružství. 

Prakosti

Obchůdek s autorskými knihami, plakáty, tisky a obrazy do všech domů a doupat.

ROE

ROE se dlouhodobě zabývá různými tiskovými technikami. Tiskne tak na papír, ale také na látky a další materiály. Z toho všeho pak vytváří knížky, oblečení a animované filmy.

Studium Artium Magazín

Studium Artium Magazín je samostatný projekt spolku Studium Artium (StuArt) otevřený různorodým projevům umělecké i vědecké tvořivosti.

Take Take Take

Nakladatelství, které roku 2015 založili dva absolventi UMPRUM, grafická designérka Nikola Klímová a ilustrátor Jindřich Janíček, vzniklo z nadšení ke kvalitně graficky zpracovaným knihám, z fascinace jednoduchostí knižních obálek z...

Tereza Pešková

Tereza Pešková je vizuální aktivistka, která na Instagramu pod @terezap vytváří obsah pro své mladší já.

Uutěrky

Uutěrky jsou malá grafická dílna zaměřená na sítotisk. Její zakladatelé si ji zařídili svépomocí, a tím jakoby předznamenali svůj další vývoj.

wo-men

Malé artové nakladatelství orientující se na umělecké knihy (nejenom) s genderovým zaměřením. Baví je dělat knihy ambiciózní svým obsahem i vzhledem.