A2

A2  je nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky.

Angry Albatros

Angry Albatros je profesionální ilustrátorka, která se věnuje především užité ilustraci (obálky časopisů, dětských knih a her). Její tvorba je specifická výraznou linkou a kombinováním analogových a digitálních médií.

ArtMap

ArtMap se zaměřuje na vydávání a podporu uměleckých knih, původních textů současných českých umělců, doposud nezpracovaných témat z oblasti umění a aktuálních textů o vizuální kultuře.

Artrafika

Malé nakladatelství a spolek Artrafika tvoří ilustrátoři Petr Sychra, Markéta Černá,  Filip Zatloukal, který je rovněž kreslířem komiksů, a fotografka Marcela Juříčková. V portfoliu Artrafiky se nachází především art-ziny, komiksy...

Ateliér knižní design FU OU

Práce studentů Ateliéru Knižní design Fakulty umění Ostravské univerzity. Volná i ateliérová tvorba k nahlédnutí a mnohé lákavé k zakoupení. Rozmanité přístupy studentů poukazují na různorodost v rámci jednoho ateliéru.

Bílý Vigvam

Bílý Vigvam je mladé nakladatelství z Ostravy, které vzniklo z lásky ke knihám a Twin Peaks. V roce 2020 debutovalo vydáním jedné ztřeštěné novely a od té doby vydává poezii...

Bylo nebylo

Bylo nebylo vydává knihy pro děti i dospělé, vždy pečlivě upravené, zpravidla ručně dokončované. V jejich nabídce najdete i reprinty autorských knih a menší i větší autorské grafiky.

Centrala

Nakladatelství Centrala vzniklo v roce 2007 v Polsku a od roku 2014 působí také ve Velké Británii. Od podzimu 2017 vydává komiksy a picture-booky i v České republice.

Centrum raně středověkých studií

Centrum raně středověkých studií (CRSS) Semináře dějin umění FF MU je badatelské pracoviště, které se zaměřuje na středověké umění v oblasti Středomoří 4.–12. století.

chytamlelky.art

Leona Hlavinková alias chytamlelky.art se zaměřuje zejména na autorské ilustrace, akvarelové malby, knihy pro děti, plakáty, grafiky a pohlednice, které se týkají převážně zvířat, humorných mikropříběhů a fantaskních bytostí.

Cut+Bind

Iveta Krajčírová je grafická designérka, která ve svém volném čase vytvořila značku Cut+Bind, studio zaměřené na ručně šité vazby bloků, sešitů a zápisníků s minimalistickým designem.

Denisa Kalinová

Denisa Kalinová představí svou bakalářskou práci Interaktivní uvolňovací cviky. Ta slouží dětem prvních tříd základních škol k uvolnění ruky před písankou. Sešit je oživen ilustracemi, které se díky volně dostupné...

Deset deka dekadence

Kreativní diverze ze šuplat tvůrců a přátel grafického studia Breisky. Kabinet kuriozit a podvratných parafernálií s důrazem na neobvyklá spojení témat, materiálů i médií.

Edice PAF

PAF realizuje vlastní publikační řady od roku 2008. Mapuje a kontextualizuje projevy umění pohyblivého obrazu a vizuální kultury v rámci tuzemské tradice i v mezinárodním srovnání.

HELLO KAKTUS

HELLO KAKTUS je autorské papírnictví Agáty Žáčkové, které vzniklo v roce 2018. Autorka pod svou značkou maluje především akvarelové ilustrace, kterými zdobí sešity, samolepky, umělecké tisky nebo blahopřání.

Inky Crew

Inky Crew je brněnská skupina vzájemně se inspirujících ilustrátorů a kreativců, jejichž tvorbu je možné vidět ve formě plakátů, pohledů, zápisníků a dalších drobností. Na LITRu se objeví v sestavě...

Knihář

KNIHÁŘ je chytrý zápisník na knihy. Díky němu můžete s každou knihou růst. Jeho inteligence se jmenuje 4 PRO – 4 jednoduché otázky, díky kterým si knihy zapamatujete.

Knihařka

Knihařka aka Kateřina Mestická vás nadchne pro knihařské řemeslo. Nabízí ilustrované návody spolu s pomůckami a materiály, se kterými si vytvoříte knihařskou dílnu u vás doma.

Kudla Werkstatt

Kudla Werkstatt je nezávislé risografické studio a vydavatelství, které je otevřenou platformou pro spolupráci s umělci z různých oblastí. Důraz je kladen na kvalitu a celkové provedení díla.

Liška Rezatá

Tvořivá Liška Rezatá ráda používá kombinaci tradičních technik a digitálních médií. Zabývá se především ilustracemi na téma mytologie, bájných stvoření, chrabrých rytířů a podivných rostlin.

Little Books

Little Books jsou malý a mladý projekt s ručně vázanými knížkami. Pilotní Little Books vznikly upcyklací odřezků z dílny grafických papírů ručně zasazených do desek. Kolekce nesou svou autentickou ilustraci...

Markét ilustrace (Markéta Tunková) 

Ilustrátorka a designérka Markéta Tunková vytváří plakáty, přáníčka, kalendáře a kresby tuší. Markét je holka z jihu Moravy, která pro své ilustrace hledá inspiraci ve střípcích každodennosti a miluje ptáčky,...

Mazinerie

Mazinerie je zinovým projektem plzeňské výtvarnice a zpěvačky pražské neocrustové skupiny Lakka Marie Fišerové. Její hudebně umělecký zin Mazinerie je spojením více světů – vztahem mezi uměním a alternativní hudební...

Meander

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů.

OP&K

OP&K je ilustrátorské a designérské studio (Pavla Šnajdarová a Ondřej Mladý), které se zabývá hlavně ilustrací, animací a drobným designem.

Poketo

Poketo je autorské nakladatelství pro děti, které vydává edukativní pomůcky pro rozvoj psaní a čtení, knihy a hry. Jejich cílem je podpora dětí v kreativitě, čtenářských dovednostech a hravém učení....

Revue Pandora

Kulturně-literární revue Pandora je literární a výtvarnou revuí knižního formátu vydávaná dvakrát ročně. Publikuje současnou beletrii a poezii, fotografické a malířské profily, texty o hudbě, filmu a divadle.

ROE

Linda Retterová se pod jménem ROE dlouhodobě zabývá různými tiskovými technikami. Tiskne tak na papír, ale také na látky a další materiály. Z toho všeho pak vytváří knížky, oblečení a...

Sedmá generace

Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

STELLION

Stellion je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové. Vytváří především různorodé brože dle autorských kreseb, ale také grafiky, plakáty, ilustrace, papírenské výrobky i malovanou keramiku.

Take Take Take

Malé knihkupectví a ještě menší nakladatelství pod Vyšehradem, vydávající knihy různých žánrů a témat.

Tomáš Motal

Tvorbu Tomáše Motala, komiksového autora, ilustrátora a frontmana kapely Schwarzprior, charakterizuje spletitý myšlenkový narativ, ponurá a mysteriózní atmosféra, černý humor, ironie, špína a industrial.

Uutěrky

Uutěrky jsou malá grafická dílna sídlící v podhůří Beskyd. Její zakladatelé – Martin Krkošek a Pavla Krkošková Byrtusová – si ji zařídili svépomocí, a dílna se tak stala výchozím bodem...