LITR REZIDENCE 2022

OPEN CALL

Knižní veletrh LITR vyhlašuje open call pro rezidenční pobyt v Olomouci v termínu 23. 9. – 1. 10. 2022. Deadline pro zasílání přihlášek je 19. 8. 2022.

Platforma LITR každoročně pořádá knižní veletrh autorských a uměleckých publikací LITR, který se bude letos konat po osmé. Cílem LITRu je dlouhodobá podpora umělců a umělkyň z oblasti knižní tvorby, ilustrace, grafického designu a textu. Druhým rokem proto pořádá 8denní rezidenční program v Olomouci. V rámci pobytu nabízíme ubytování, prostor pro tvorbu (prostorná kancelář), možnost konzultace tvorby, produkční podpora, po domluvě přístup do vybavené grafické dílny a honorář 10 000 Kč (zahrnuje cestovné a diety). Open call je vypsán pro jeden rezidenční pobyt. 

Výstupem týdenní rezidence je realizace výstavy ve vitrínové galerii Véčko v centru Olomouce na ulici Univerzitní. Téma a zpracování výstupu jsou volná. 

Open Call je určen výtvarníkům z oblasti ilustrace, grafického designu, kreativního psaní a vzhledem k ústřednímu tématu letošního ročníku Holy Paper všem milovníkům papíru a jeho tvůrčímu zpracování.

Požadavky:
~ životopis
~ odkaz na webové stránky, referenční sociální sítě nebo portfolio v PDF
~ motivační dopis a tvůrčí záměr (1000–1800 znaků)

Deadline pro přihlášky je 19. 8. 2022 

Přihlášky zasílejte na e-mail info@litrolomouc.cz
Výsledky budou zveřejněny do 23. 8. 2022 na sociálních sítích a webu LITRu www.litrolomouc.cz.