Angry Albatros

Angry Albatros je profesionální ilustrátorka, která se věnuje především užité ilustraci (obálky časopisů, dětských knih a her).

ANTALIS s.r.o.

Ať už provozujete komerční tiskárnu, grafické studio, reklamní agenturu, firmu s obalovými materiály či třeba jen malou kancelář, máme vám co nabídnout.

Atelier Parapet

Drobné čmáranice na rubu účtenek. Tužka, mobil, foto, data, vektory a rastry. Nesmělá křivolakost a subtilní textury versus digitální přísnost.

Bao Quyen

Bao Quyen je česko-vietnamská ilustrátorka, které se také přezdívá Niky. Vystudovala obor MA Future Design na Prague City University a věnuje se především ilustraci a muralovým malbám v interiéru.

Carcosa

Carcosa je malé a mladé rodinné nakladatelství z Kroměříže vydávající temnou fantastiku.

Centrala

Nakladatelství Centrala vzniklo v roce 2007 v Polsku a od roku 2014 působí také ve Velké Británii. Od roku 2017 vydává komiksy a picture-booky i v České republice.

Česká cimetorologická společnost

Česká cimetorologická společnost (ČCS) je volným sdružením lidí zabývajících se naratologií pohřebišť, zejména hřbitovů, ale i jiných fenoménů spojených s posledními záležitostmi lidskými.

Chaos Company

Skupina umělců působících zejména v Olomouci. Zabývají se širokým spektrem umělecké činnosti, a to již od roku 2012. Chaotičnost vnímají právě ve svobodě vyjadřovat své myšlenky různými médii, které kombinují...

Dočasný tetovačky

Dočasný tetovačky fungují podobně jako tetovačky ze žvejkačky a jsou určeny pro každého, kdo se na skutečné tetování necítí, nebo si ho chce nejdříve vyzkoušet.

Edice PAF

PAF realizuje vlastní publikační řady od roku 2008. Mapuje a kontextualizuje projevy umění pohyblivého obrazu a vizuální kultury v rámci tuzemské tradice i v mezinárodním srovnání.

Eliška Štěpová

Eliška Štěpová, narozena v Hradci Králové, je grafická designérka, ilustrátorka, malířka a tvůrkyně komiksů.

graficke-papiry.cz

Představujeme vzorník, jaký tu ještě nebyl. Vzorník je odraz nás samých, vazba pro vazbu, status. Inspirován náročností klientů, kteří nás nutí vymýšlet nová řešení.

ILU!

ILU! je skupina tvůrců, které dohromady přivedlo studium ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Jaroslav Irovský

Jaroslav Irovský je olomoucký nezávislý autor „beatnické“ prózy. Svou nezávislou prozaickou tvorbou, konkrétně „sráčskou trilogií“, jejíž příběhy se odehrávají právě v Olomouci, navazuje na autory americké Beat Generation, Johna Fanteho či...

Katzie

Katzie je ilustrátorka, grafička a tatérka z Olomouce. Zaměřuje se hlavně na ilustrace snových a duševních motivů, které naznačuje kombinací barev a tvarů. 

KNIŽNÍ DESIGN FU OU

Práce studentů Ateliéru Knižní design Fakulty umění Ostravské univerzity. Volná i ateliérová tvorba k nahlédnutí a mnohé lákavé k zakoupení.

Kobrovača

Kobrovača je pokračující vydavatelský projekt Jovany Ćubović, který vznikl na konci roku 2021. Zaměřuje se na artziny a risografii.

LUX

LUX je malé a nezávislé nakladatelství zaměřené na dětskou literaturu, poezii a východní filosofii, zejména buddhistickou a související s Učením Fráni Drtikola a jeho žáků.

Makkemaky

Makkemaky je ruční recyklační papírna a knihařská dílna zpracovávající oblečení, kopřivy a jiné rostliny na papír. Zároveň vyrábí z tohoto papíru deníky, sešity, obálky, girlandy, záložky a jiné papírenské zboží.

Miroslav Urban

Ručně ilustrované a ručně vázané knihy pro děti s přírodní tematikou. Knihy jsou použitelné i pro vzdělávání dětí.

Mon Bean

Vietnamská ilustrátorka působící v Praze může zaujmout svým stylem, ze kterého vyzařuje zasněná, jemná esence.

Mon Pol

Monika Poljaková studovala na Fakultě umění v Ostravě. Aktuálně působí v Olomouci. Věnuje se malbě, kresbě, hlavně grafice – klasickým tiskovým technikám (linoryt, serigrafie, monotypie…) a následně jejich kombinováním a...

Nakladatelství Meander

Meander je nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež. Vydává knihy od autorů českých i zahraničních, začínajících i těch legendárních.

Nakladatelství Medusa

Medusa je nezávislé nakladatelství zaměřené na horor, fantastiku a podivno (weird fiction), které především zkoumá sexualitu, včetně jejích temných stránek.

Odkladače STOD

Kategorie uchovávání – papír: Odkladače STOD nabízí alternativu pro odkládání jak digitálních médií (paměťové karty, USB-CD disky, vinyl desky), tak fyzického odkládání (fotoalba, knihy, pořadače). Jednotlivé obaly médií a fotoalb...

OPAK

OPAK je ilustrátorské a designérské studio (Pavla Šnajdarová a Ondřej Mladý), jehož autory baví aplikace ilustrace a videa v užitém umění, ať už se jedná o návrh a tisk plakátu,...

p a p i d u

papidu je ostravské studio papíru zaměřené na upcyklaci papírového odpadu: K výrobě zápisníků, sešitů a různých poznámkových bloků a dalších papírenských produktů využívá téměř výhradně odřezy, zbytky, vyřazené papíry, kartony...

Paper Can Dance

Paper Can Dance je nezávislé risografické a grafické studio sídlící v Praze. Soustředí se na tisk, design a pořádání workshopů.

Pink Box

Pink Box je platforma, která se zaměřuje na současné myšlení. Momentálně rozvíjí především koncept Filozofie pro děti, prostřednictvím které jsou zdůrazňovány tři dovednosti: kritické myšlení, kreativní myšlení, společné zkoumání.

Pírko

Pírko je knihařský ateliér, který poskytuje běžné knihařské služby a nabízí zakázkovou výrobu i vlastní produkty.

projekt Moribundus

Risografické studio a mikronakladatelství sídlící ve Valašském Meziříčí založené Elsou Rauerovou a Matějem Skalickým. Soustředí se na náklady autorských publikací mezi 30 až 200 kusy.

revue Prostor

Revue Prostor je jedním z nejstarších dosud působících literárně-kulturních časopisů se samizdatovou minulostí.

Rozkvetlá

Ve tvorbě Rozkvetlé můžeme nalézt lásku k přírodě, folklóru a výšivkám. Ručně kreslená přání a papírové drobnosti vytváří v Olomouci autorka Denisa Tessenyi s respektem k udržitelnosti, přírodě i umění.

Sedmá generace

Sedmá generace (7.G) je environmentální popularizační časopis, který se zaměřuje na alternativy v životním stylu, ekonomice, školství, zemědělství, kultuře.

STELLION

Stellion je autorský projekt ilustrátorky a animátorky Anny Mastníkové.

Take Take Take

Malé nakladatelství, vydávající knihy různých žánrů, které založili grafička Nikola Janíčková a ilustrátor Jindřich Janíček. Vydávají průměrně tři knihy ročně a řídí se heslem „Čteme pomalu, vydáváme pomalu.“

tanec

„tanec“ je časopis o věcech, které roztančí vaše tělo i srdce! Časopis je v japonštině, anglický překlad k dispozici přes QR kód. Představuje témata ze současné české kultury, jak je...

TEARS IN RAIN

Mladá značka oblečení, která tvoří s kapkou nekorektního humoru. Klišé osobního přesahu s nadhledem.

Želvička xixi

Pod jménem Želvička Xixi publikuje knihy, záložky, pohlednice, grafiky a jiné. Váže a ilustruje knihy vlastního scénáře (Úspěšné želví studio, Želvíšek a Hurvínek v období karantény, Želví srdce, Podivuhodné příběhy ze...