LITR rezidence 2024

Knižní veletrh LITR vyhlašuje OPEN CALL pro rezidenční pobyt v Olomouci v termínu 12.– 22. 9. 2024. Deadline pro zasílání přihlášek je 31. 7. 2024.

Desátý ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR se letos koná v termínu 20.–22. 9. 2024 v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. Jeho cílem je podpora autorských a uměleckých publikací vydávaných zejména nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. 

LITR již čtvrtým rokem pořádá rezidenční program v Olomouci, jenž je určen umělkyním a umělcům z oblasti ilustrace, grafického designu, kreativního psaní a knižní vazby. V rámci pobytu nabízíme ubytování, prostor pro tvorbu (kancelář v centru města), možnost konzultace, produkční podporu, po domluvě přístup do vybavené grafické dílny a autorský honorář 10 000 Kč (zahrnuje cestovné a diety). Open call je vypsán pro dva rezidenční pobyty. 

Výstupem desetidenní rezidence je realizace výstavy ve vitrínových galeriích (Galerie Véčko a Vitrína Deniska) v centru Olomouce. Téma a zpracování výstupu jsou volná, je možné navázat na letošní téma LITRu, kterým je Piknik. 

Požadavky:
~ CV a krátké textové bio
~ odkaz na webové stránky, referenční sociální sítě a/nebo portfolio v PDF
~ krátký motivační dopis a tvůrčí záměr v průběhu rezidence (1000–1800 znaků, vkládejte prosím v příloze zvlášť ve formátu .pdf).

Deadline pro zasílání přihlášek je 31. 7. 2024 (včetně).
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přihlášky zasílejte na e-mail rezidence@litrolomouc.cz

Přihlášky budou posouzeny dramaturgickou radou LITRu. Výsledky budou zveřejněny do 14. 8. 2024 na sociálních sítích a webu LITRu www.litrolomouc.cz. Vybrané tvůrce a tvůrkyně kontaktujeme individuálně.