LITR je projekt zaměřený na autorské a umělecké publikace vydávané malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. Cílem LITRu je podporovat a sdružovat nezávislé nakladatele a výtvarníky a poskytnout prostor jejich vzájemné interakci a prezentaci.

LITR se soustředí zejména na tuzemskou tvorbu, chce představit publikace často vydávané v nízkém nákladu s omezenou distribucí.

Zájmem LITR jsou autorské publikace, magazíny, ilustrované knihy, komiksy, originální kancelářské a výtvarné potřeby či jiné experimentální formy.

21.-23. 9. 2018

Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

Olomouc

Spolupořádá Přehlídka filmové animace a současného umění (PAF) www.pifpaf.cz

 • 3 LITR VYHLAŠUJE OPEN CALL

  LITR vyzývá nezávislé nakladatele a výtvarníky k účasti na třetím ročníku knižního veletrhu, který proběhne v Olomouci v termínu 22. – 24. 9. 2017. 


  Více ...

 • 3 LITR proběhne v termínu 22.–24. 9. 2017

  Třetí ročník knižního veletrhu LITR, který se zaměřuje na autorské a umělecké publikace, proběhne od pátku do neděle 22.–24. 9. 2017 v Olomouci. Už se nemůžeme dočkat!

  Více ...

 • LITR vyhlašuje OPEN CALL

  LITR vyzývá nezávislé nakladatele a výtvarníky k účasti na druhém ročníku knižního veletrhu, který proběhne v Olomouci v termínu 23. – 25. 9. 2016. 

  Více ...

 • Druhý ročník LITRu proběhne v září

  Druhý ročník knižního veletrhu zaměřeného na autorské a umělecké publikace proběhne od pátku do neděle 23.-25. září 2016 v prostorách kulturního a komunitního centra W7.

  Více ...